WhatsApp Image 2023 12 19 at 14.58.54WhatsApp Image 2023 12 19 at 14.58.55

Редакция Primeminister.kz 2023 жылдың қорытындысын Қазақстанның түрлі салалардағы даму нәтижелері туралы бірқатар материалдармен қорытындылауды жалғастыруда.

📌 Бүгінгі шолуда біз білім туралы сөйлесетін боламыз. Қазіргі уақытта республикада Мемлекет басшысының барлық деңгейлерде білім беру саласын нығайту жөніндегі бірқатар маңызды бастамаларын іске асыру жүргізілуде.

ҰБТ ағымдағы жылы еліміз бойынша 137 мың оқушы орнына 165 мектеп пайдалануға берілді. Осылайша, 12 апатты және 29 үш ауысымды мектептермен мәселелер шешілді.

⚒️ 210 мектепте күрделі жөндеу жұмыстары аяқталды.

Комфорт ️ "жайлы мектеп" ұлттық жобасы аясында 461 мың оқушы орнына (екі ауысымда) 217 мектептің құрылысы басталды.

✅ Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры құрылған сәттен бастап арнайы шотқа 151,9 млрд теңге түсті.

ҰБТ нәтижесінде жалпы сомасы 96,5 млрд теңгеге 76,7 мың оқушыға арналған 62 мектептің құрылысы қаржыландырылды. Ағымдағы жылдың 1 желтоқсанындағы жағдай бойынша 28,6 мың оқушыға арналған 17 мектеп пайдалануға берілді.

🍽️ 1 қыркүйектен бастап 1,6 миллион балаға тегін ыстық тамақ ұйымдастырылды.

✅ Ағымдағы жылдың қаңтар айында мұғалімдердің жалақысы тағы 25% - ға өсті.

✅ Қыркүйектен бастап 98 мыңға жуық тәрбиешінің жалақысы 30% - ға өсті.

ҰБТ 2023 жылы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 88 мыңнан астам грант бөлінді.

ҰБТ 1 қыркүйектен бастап студенттерге стипендия 20% – ға 41 898 теңгеге дейін (Педагогикалық Ғылымдар – 67 200 теңгеге дейін), магистранттар мен докторанттарға-тиісінше 15% - ға 97 024 теңгеге және 217 500 теңгеге дейін ұлғайтылды.

ҰБТ 50% - ға көтерілді колледж студенттерінің стипендиясы.

🛏️ Ағымдағы жылы 5,9 мың орындық 25 студенттік жатақхана пайдалануға берілді. Жыл соңына дейін 5 мың орындық тағы 19 жатақхана ашу жоспарлануда.

ҰБТ Қазақстанда жетекші шетелдік жоғары оқу орындарының филиалдарын ашу бойынша жұмыстар жалғасуда.

🔗 Толығырақ сайтта primeminister.kz

📱 https://t.me/KZgovernment