Білім беру ұйымдарының 1200-ден астам басшылары Астанадағы Директорлар форумына жиналды, Астана қаласы, Ақмола, Павлодар, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстарының мемлекеттік мектептері директорларының форумында Назарбаев Университеті базасында ҚР Білім министрлігі ұйымдастырған "Заманауи мектепті басқару: трендтер және болашақ" тақырыбында білім беру саласындағы өзекті мәселелерді талқылады. TEDx форматындағы интерактивті сессияға Білім министрі Ги Бейсембаев қатысты. Ол еліміздегі білім беру жүйесін дамытудың маңызды аспектілерін атап өтті. Кадрлық әлеуетті арттыруға ерекше көңіл бөлінеді.

"Мемлекет басшысының қолдауымен төрт жыл ішінде педагогтердің жалақысы 100% - ға, яғни екі есе өсті. 2023 жылдың қыркүйегінде мектепке дейінгі ұйымдар педагогтарының жалақысы тағы 30% - ға өсті. Педагогтерді қолдау жөніндегі шаралар жалғастырылатын болады. Осы жылдан бастап білім беру қызметкерлерін көтермелеу жүйесі, сондай - ақ білім беру ұйымдары басшылары мен олардың орынбасарларының жалақысы қайта қаралатын болады", - деді Ги Бейсембаев.

Оның айтуынша, бүгінде министрлік ұлттық білім беру деректер базасын жетілдіру бойынша жұмыс жүргізуде. Онда білім беру ұйымы туралы мәліметтер, педагогтың жеке деректері, білім алушылардың үлгерімі мен білім сапасы және т.б. көрсетіледі. Кездесуге Астана қаласы мен Қазақстанның төрт солтүстік облысының орта білім беру ұйымдарының бір жарым мыңға жуық басшылары қатысты. Олар үшін диалог алаңы ашылды, онда қатысушыларға білім беру саласындағы бақылау және мониторинг іс-шараларының қорытындылары және ағымдағы жылға арналған алдағы жоспарлар туралы айтылды. Бұл білім беру сапасын арттыру, инклюзивті және арнайы білім беруді дамыту, цифрландыру, балалардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету және басқалар. Естеріңізге сала кетейік, бұған дейін министр Алматы қаласы, Түркістан, Алматы облыстары және Жетісу мектептерінің директорларымен кездесулер өткізген болатын. Форум еліміздің басқа өңірлерінде де жалғасады.

photo 5285065774827950509 yphoto 5287720141926290696 yphoto 5287720141926290708 yphoto 5287720141926290710 yphoto 5287720141926290711 yphoto 5287720141926290712 y